Fordul a szél: a magyar álláspont diadalmaskodott az ENSZ-ben
„Ez azt jelenti, hogy teret nyert a régóta hangoztatott álláspontunk” – fogalmazott Szijjártó Péter.
A belügyminisztérium által kiadott közlemény szerint mivel a lakhatásuk költsége napi 8 millió fontra emelkedett, így ez a leggazdaságosabb forma.
Angliában kifejezetten formabontó szabályozás van érvényben a migránsok elszállásolásával kapcsolatban.
A Daily Mail beszámolójából kiderül: a belügyminisztérium szerint
a hajón érkező migránsokat legalább háromcsillagos szállodákban kell elszállásolni, mivel a lakhatásuk költsége napi 8 millió fontra emelkedett, így ez a leggazdaságosabb forma.
A minisztérium által kiadott keretszerződésben szerepel a szállodákra vonatkozó kötelező követelmények listája, amelyek értelmében a szerződéses helyszíneknek legalább három csillagosnak kell lenniük.
Azt nem hozták nyilvánosságra, hány szálloda tartozik ezen szerződések hatálya alá, és a belügyminisztérium közleménye szerint minden esetben különböző megállapodásokat alkalmaznak, tehát nem alapkövetelmény a három csillag. Az további pikantériája a dolognak, hogy az alsóházi képviselők kifogásai ellenére, Suella Braverman belügyminiszter nem hozott nyilvánosságra konkrétumokat a kérdésben.
Továbbá a belügyminiszter magával is önellentmondásba keveredett. A cikk szerint ugyanis korábban azt mondta a Parlamentben, hogy a szállodák használata elfogadhatatlan, s hogy túl sok nagyvárosban tartózkodnak jelenleg szállodákban a migránsok. Mindeközben az irányítása alá tartozó minisztérium mégis ezt a gyakorlatot alkalmazza. A Daily Mail által hivatkozott statisztikai adatok szerint
jelenleg az országban 45 000 menedékkérő tartózkodik szállodákban.
***
Nyitókép: YouTube